• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/DinamikMedical
  • https://twitter.com/DinamikMed
Japon bir firmayla özel hasta yatağı üretmeye hazırlanıyor
Hapishanelerde yanmaya dirençli yatak kullanılmasını öneren İşbir’in uyarıları amacına ulaştı ve Adalet Bakanlığı önceki gün 15 bin yatak için açtığı ihalede yanmaya dirençli yatak şartı koydu. İşbir şimdi de hasta ve yaşlılar için Japon bir firmayla özel yatak üretmeye hazırlanıyor.

İşbir Yatak, geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa’da 13 kişinin öldüğü hapishane yangınının ardından yanmaya dirençli yataklar sayesinde bu tip olaylarda ölüm ve yaralanmaların azaltılabileceğine dikkat çekti. İşbir’in bu konudaki uyarıları amacına ulaştı ve Adalet Bakanlığı önceki gün 15 bin yatak için açtığı ihalede yanmaya dirençli yatak şartı koydu. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu dışında bu tip yatakların kullanıldığı kamu kurumu olmadığını söyleyen İşbir Sünger ve Yatak Genel Müdürü Metin Gültepe, “Kaliteli, yanmaya dirençli yatakların; yurtlar, hapishaneler, oteller gibi toplu kalımların olduğu alanlarda kullanılması yılardır üzerinde durduğumuz önemli bir konu. Adalet Bakanlığı isterse gereken yardımı yaparız dedik. Şanlıurfa’daki yangından sonra Adalet Bakanlığı’na yaptığımız çağrıya da olumlu yanıt aldık. Onlar da şartnamelerini yanmaya dirençli süngeri ilave ederek oluşturdu. Türkiye’de ilk kez bu standartlarda yatak alınacak” diye konuştu.

Otel ve hastanelerde de yanmaya dirençli yatak standardı getirilmesi gerektiğini belirten Metin Gültepe, hasta yataklarıyla ilgili de Japonya’dan bir firmayla işbirliği yapacaklarını söyledi. Gültepe, “Sağlıksız ürünler bu insanların vücudunda onarılmaz hasarlara neden olabiliyor. En kısa sürede bu kesime yönelik yatakların üretimine başlayacağız” dedi.

Bu yılı 110 milyon dolar ciroyla kapatacaklarına da değinen Gültepe, 2013 yılı için yüzde 10 büyüme hedefi koyduklarını vurguladı.

Uykuda terletmeyen yatak

İŞBİR Sünger Genel Müdür Yardımcısı İlham Öz, yeni ürünleriyle ilgili şu bilgileri verdi: “Yeni ürünlerimizden biri Quallofil Allerban bebek yatağı. Kullanılan malzeme toz mite, mantar ve bakteri oluşumunu engelliyor. İkinci proje ise Viscojel ürünler üzerine. Viscojel Comfortjel akıllı yatakta vitamin ACE özellikli ve ürünlerde özel Coolmax kumaş kullanılacak. Bu kumaşın en önemli özelliği uyku sırasında oluşan terleme sorununu çözmesi.”
  
4466 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın